Dla dzieci

Dlaczego oczy kota świecą w nocy?

IMGP0836.JPG

Książka "Dlaczego oczy kota świecą w nocy?" trafiła do nas już jakiś czas temu. Wybrałam ją ze względu na to że tytułowy kot jest jednym z naszych domowników i Młody naszą kotkę bardzo lubi i często wypytuje o jej zwyczaje.

W książce oprócz tytułowego pytania jest jeszcze kilka na temat kotów np. "Dlaczego koty boją się wody?", "Dlaczego psy i koty trzeba szczepić?", "Dlaczego kor łapie myszy". Jest też wiele ciekawych pytań i odpowiedzi na temat innych zwierząt.

IMGP0837.JPG

IMGP0839.JPG

Odpowiedzi na pytanie są napisane prostym językiem. Myślę, że już 4-5 latek spokojnie zrozumie większość informacji które autorka chce przekazać małym czytelnikom.

IMGP0838.JPGIMGP0840.JPGIMGP0841.JPG

Ilustracje, których w książce jest sporo są moim zdaniem bardzo ciekawe i przyjemne dla oka.

Książka jest godna polecenia. U nas sprawdziła się znakomicie. Podczas czytania Młody zadawał bardzo dużo dodatkowych pytań, dzięki którym chciał lepiej zrozumieć odpowiedzi i poszerzyć swoją wiedzę o dodatkowe fakty nie zawarte w książce.

IMGP0842.JPG

Chętnie też zapoznam się z propozycjami książek napisanych w podobnym stylu godnych polecenia.Zamieszczajcie w komentarzach propozycje które waszym zdaniem warte są przeczytania.